logo banner logo
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
aminpourmirza  
#1 ارسال شده : 1395/08/23 11:36:52 ق.ظ
aminpourmirza

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1395/08/23
ارسالها: 1

بهره وری بیشتر از منابع سرور های فیزیکی :
شرایطی را تصور کنید که بر روی سرور فیزیکی تنها یک سرویس به عنوان مثال Domain Controller وجود دارد ، حداکثر درصد استفاده شده از CPU در حد یک هسته و حداکثر درصد استفاده شده از RAM در حد ۵۱۲ مگابایت می باشد، پس این کار بدین معنی است که منابع سرور ما در حال هدر رفتن می باشند. اما به بکار گیری مجازی سازی و رایانش ابری شما می توانید چندین سرویس را بر روی یک سرور قرار دهید که این باعث می شود تمامی منابع CPU و RAM یک سرور مورد استفاده شود و درصد بهره وری در بیشتر موارد تا ۹۰ درصد افزایش پیدا کند.
هزینه ماشین مجازی :
هزینه خرید هر سرور فیزیکی و استفاده از آن به صورت تقریبی ۷۰۰۰ هزار دلار می باشد که با توجه به تک سرویسی بودن یک سرور فیزیکی بدین معنی است که هزینه این سرویس بر روی سرور فیزیکی ۷۰۰۰ دلار می باشد. اما پس از مجازی سازی بین ۱۵ تا ۲۰۰ ماشین مجازی (این عدد وابسته به سخت افزار سرور فیزیکی و نحوه پیاده سازی می باشد) می توان بر روی هر سرور قرار داد پس این مثال بدین معنی است که پس از مجازی سازی هزینه همان سرویس به صورت تقریبی برابر با ۲۰۰÷۷۰۰۰ می باشد.
زمان پیاده سازی :
زمان صرف شده برای خرید یک ماشین مجازی که شامل سفارش ، پرداخت و تحویل آن سرور فیزیکی می باشد به صورت تقریبی برابر با ۵ روز(کلان شهر ها) تا ۲ ماه (شهرستان ها) می باشد ، اما با پیاده کردن مجازی سازی زمان تقریبی پیاده سازی یک ماشین مجازی جدید به کمتر از چند دقیقه (مرتبط با مدل پیاده سازی شده ) تغییر پیدا می کند.
فضای فیزیکی :
مهمترین فاکتور در دیتا سنتر ها فضا می باشد ، زیرا اگر فضای دیتا سنتر به اتمام برسد احتیاج به احداث کردن یک دیتا سنتر جدید می باشد که این مهم هزینه بسیار زیادی را به شرکت ها تحمیل می کند. حداقل فضای مورد نیاز یک سرور فیزیکی ۱U می باشد و اگر در نظر بگیریم که بر روی هر سرور ۱۵ عدد ماشین مجازی با منابع کم روشن می شوند پس می توان گفت که فضای مجازی مورد نیاز هر ماشین مجازی ۱U ÷ ۱۵ می باشد.
هزینه خنک سازی و برق دیتا سنتر :
با توجه به قرار گرفتن تعداد زیادی ماشین مجازی بر روی یک سرور فیزیکی به این نتیجه می رسیم که در بستر فیزیکی باید به ازاء هر سرویس هزینه برق و خنک سازی پرداخت می کنیم اما در بستر مجازی باید به ازاء هر سرور فیزیکی هزینه برق و خنک سازی پرداخت کنیم که در داخل هر سرور فیزیکی تعداد زیادی ماشین مجازی و یا سرویس قرار می گیرند.

ویرایش شد بوسیله ناظر 1395/08/23 01:40:24 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

اسپانسر
Dana Help Desk Software Bina & Dana New Version
mostafadam  
#2 ارسال شده : 1397/05/15 05:11:38 ب.ظ
mostafadam

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1397/05/15
ارسالها: 4
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: سمنان

1. مجازی سازی سرور (Server Virtualization)

هوپاد با مجازی کردن سرورهای فیزیکی و قدیمی شما، مزایای رقابتی فراوانی را به سازمان ارائه می کند که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:

کاهش تعداد سرورهای فیزیکی: برخی سرورهای فیزیکی از تمام منابع سخت افزاری خود استفاده نمی کنند، تکنولوژی مجازی سازی موجب استفاده حداکثر از سرورهای فیزیکی می گردد و به همین دلیل ممکن است چندین سرور فیزیکی در سازمان بلا استفاده شوند.

کاهش هزینه های خرید سرور جدید: پس از پیاده سازی کردن مجازی سازی در سامان ، برای راه اندازی سرویس جدید نیاز به خرید سرور جدید ندارید و می توان بستر سرویس جدید را در حداکثر 15 دقیقه روی یک ماشین مجازی تحویل داد. در این مثال روال خرید سرور جدید، کابل کشی، نصب در اتاق سرورو نصب سیستم عامل که حداقل یک هفته زمان می برد، حذف می گردد.

افزایش دسترس پذیری سرورها: در هر سازمانی تعدادی سرویس حیاتی وجود دارد که روی سرورهای مرتبط قرار دارند.اگر سرورهای مذکور فیزیکی باشند، در هنگام خرابی یا وقوع فاجعه ، سرویس های حیاتی از شبکه سازمان غیر قابل دسترس می شوند و تا زمانی که سرور احیا نگردد آن سرویس در دسترس نخواهد بود.پس از پیاده سازی مجازی سازی ، با استفاده از قابلیت هایی مثل FT و HA می توانید مطمئن باشید که در مواقع بروز بحران ، ماشین های مجازی شما روی سرور فیزیکی دیگری سرویس میدهند و زمانی که سرور قبلی احیا شد مجدد به سرور اصلی خود برمیگردد. در این حین کاربران هیچ قطعی را احساس نمی کنند.

خدمات مجازی سازی هوپاد
p.habibi  
#3 ارسال شده : 1397/12/04 10:14:09 ق.ظ
p.habibi

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1397/12/04
ارسالها: 1
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران

ممنون از مطلبتون . مطالب زیادی خوندم توی سایتهای مختلف و سایت های خوب هم پیدا کردم مثل رایان اندیشه مایا. به نظرم حتما برید مطالبشون رو بخونید و سایت های دیگه رو هم ببینید و اگه مفید بود به من هم معرفی کنین. www.rayanandishe.ir

ویرایش شد بوسیله کاربر 1397/12/04 02:24:53 ب.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید

ایجاد شده توسط YAF.NET 2.2.3 | YAF.NET © 2003-2019, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.938 ثانیه ایجاد شد.