logo banner logo
میهمان عزیز خوش آمدید! برای بهره‌مندی از تمام امکانات لطفا وارد حساب کاربری خود شوید ورود یا ثبت نام.

اطلاع رسانی

Icon
Error

گزینه ها
مشاهده آخرین ارسال مشاهده آخرین ارسال خوانده نشده
felfeli  
#1 ارسال شده : 1395/09/21 04:14:43 ب.ظ
felfeli

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1395/08/28
ارسالها: 2
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: tehran

1 تشکر دریافتی در 1 ارسال
در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با مفهوم کلی سرور مجازی ایران بیشتر آشنا سازیم.در ادامه این مطلب به چگونگی کار با سرور مجازی خواهیم پرداخت.بگذارید ابتدا از مسائل ساده‌تر شروع کنیم. قبل از آنکه به پرسش سرور مجازی چیست جواب دهیم و بدانیم سرور مجازی چه استفاده و نفعی برای ما دارد؛ ابتدا بایستی تعاریف آسان شروع کنیم.

سرور مجازی همـان ند یک رایانه و رایانه‌ای است که همواره روشن است و به ایـن ترنت دسترسی دارد. میتوان به نوعی اسم آن را رایانه همواره آنلایـن گذاشت!

به سرور مجازی وی پی اس گفته می‌شود وی پی اس یا VPS مخفف عبـار ت Virtual Private Server است به آن Virtual Machine یا ماشین مجازی گفته می‌شود.
سرور مجازی مثل هر رایانه دارای سیستم علت است! یعنی شما میتونید روی آن ویندوز نصب بکنید و یا از توزیع های لینوکسی استفاده نمایید!

اکثرا روی سرور های مجازی ویندوز از ویندوز سرور ها (Windows Server) نصب می‌شود. .
ممکن است برای شما پرسش شده باشد سرور مجازی چیست ؟ چرا اسم آن مجازی است؟

ماشین مجازی یا سرور مجازی بدلیل ایـن که روی سرور های قدرتمند دیگـر ی ساخته می‌شوند که به آنها سرور اختصاصی می‌گویند به همین دلیل سرور مجازی نام گرفته‌اند.

سرور اختصاصی ممکن است برای مثال ۳۲ یا ۶۴ گیگ و یا بیشتر؛ رم داشته باشد! در حالیکه سرور مجازی ممکن است یک گیگ رم داشته باشد. پس احتما لا برایتان معین شده که سرور مجازی از سرور اختصاصی نشئت میگیرد.
هر سرور مجازی مثل هر رایانه دیگـر یک یوزر و پسورد دارد که تنها کسانی که دسترسی دارند بتوانند به سرور دسترسی پیدا کنند.

در ادامه بیشتر راجع به آن حرف میکنیم. سرور مجازی چیست؟ با سرور ساز همراه باشید.

what is vps2 serversaz سرور مجازی چیست?
استفاده سرور مجازی

سرور های مجازی بدلیل دارا بودن پورت پر قدرت برای کار های مفرق ی استفاده می‌شوند. عمده ترین استفاده سرور مجازی؛ هاست دریافت و میزبانی وب است
میتوان روی سرور مجازی سیستم علت ویندوز همراه با وب سرور IIS و یا یک توزیع لینوکسی همراه با کنترل پنل دایرکت ادمین یا سی پنل نصب کرد و آن را به عنوان سرور دریافت و یا هاستِ سایت قرار داد.
استفاده سرور مجازی تنها به همینجا ختم نمی‌شود! هر نرم افزاری که نیاز دارد بصورت ۲۴ ساعته در حال کار باشد یک سرور مجازی را می‌طلبد!

حال ممکن است برای شما پرسش شده باشید که پورت سرور مجازی چیست ؟ ممکن است برای شما جذاب باشد که دریافت در سرور مجازی با پورت ۱۰۰۰ مگابیت سرعتی معادل ۱۲۵ مگابایت برثانیه را دارد!

ایـن خودش برای کاربران داخل ایران یک رویا است! اما امیدواریم که روزی ایـن آرزو به یک موضوع عادی تبدیل شود ولی فکرش را بکنید یک فایل ۱ گیگابایتی در عرض کمتر از ۱۰ ثانیه دریافت شود!

اما سرعت دریافت و وقت آن به مسائل زیادی بستگی دارد و تنها پورت سرور در آن دخیل نیست و بدلیل زیاد نشدن مطلب فعلا از ایـن موضوع گذر میکنیم و به موضوع بعد می پردازیم.

what is vps 2 سرور مجازی چیست?
اتصال به سرور مجازی (VPS)

بطور خلاصه در شبکه هر رایانه یک شناسه دارد. چیزی که سبب شناخته شدن آن در شبکه می‌شود.

برای ایـن که بتوانید به سرور مجازی خود متصل شوید ابتدا بایستی بدانید آیپی سرور مجازی چیست آیپی سرور مجازی اکثرا آیپی ورژن چهار است .

یک عدد ۳۲ بیتی که بدین صورت است: ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ شما برای اتصال به سرور مجازی خود حتما نیاز دارید که بدانید آیپی سرور مجازی چیست.
چنانچه سیستم علت سرور شما ویندوز باشد میتوانید با rdp که مخفف remote desktop protocol هست به سرور خود متصل بشید و همـان ند رایانه خود با آن کار بکنید .
ممکن است برای شما پرسش پیش‌آمده باشد که روش اتصال به سرور مجازی لینوکس چطور است؟

چنانچه سیستم علت آن یکـی از توزیع های لینوکسی است بایستی از طریق SSH به آن متصل شوید. چنانچه روی رایانه خود از ویندوز استفاده میکنید و میخواهید به یک سرور لینوکسی متصل شوید بایستی از نرم افزار putty استفاده نمایید.

خرید فروش سرور مجازی ارزان,خرید وی پی اس , خرید وی پی اس آلمان ارزان , خرید وی پی اس فرانسه ارزان,قائم هاست , سرور مجازی ایران , خرید سرور مجازی ایران

ممکن است که برای شما پرسش پیش‌‌آمده باشد که نرم افزار putty چیست؟ نرم افزار putty نرم افزاریست که روی سیستم علت ویندوز نصب می‌شود و توسط آن میتوانید به محیط CLI و کامند لایـن سرور مجازی لینوکس خود دسترسی پیدا بکنید و دستورات را اجرا بکنید .

در صورتی که سیستم علت رایانه شما توزیع های لینوکسی باشند میتوانید داخل ترمینال جهت اتصال به سرور مجازی لینوکس خود ایـن دستور را وارد نمایید:

هر رایانه‌ای دارای یوزر و پسورد است . سرور های مجازی از ایـن قاعده مستثنی نیستند. در سرور ویندوز یوزر administrator بیشترین دسترسی را دارد و در سرور های مجازی لینوکسی یوزر root است که حکمرانی می‌کند!


چگونگی کار با سرور مجازی

خب حالا چطور با سرور مجازی خود کار کنیم؟ چنانچه سیستم علت سرور مجازی شما ویندوز است؛ همـان طور که پیش‌تر عرض شد میتوانید با Remote Desktop به آن متصل شوید و همـان ند رایانه خود (اما چنانچه از ویندوز استفاده میکنید) با آن کار بکنید .
در هنگام ی‌که سیستم علت سرور مجازی شما یکـی از توزیع های لینوکسی مثل CentOS و Ubuntu و Debian و.. باشد بایستی توسط ssh به آن متصل شوید؛ در ایـن شیوه شما بایستی با دستورات لینوکسی کاملا آشنا باشید و بتوانید دستورات ضروری را بزنید.

یا میتوانید روی سرور مجازی لینوکس خود رابط گرافیکـی نصب بکنید و یک محیط گرافیکـی داشته باشید.

مزیت ایـن کار راحت تر شدن کار با سرور مجازی است منتها یک سروری که برای میزبانی سایت استفاده می‌شود بدلیل حفظ پایداری اکثرا رابط گرافیکـی نصب نمی‌شود.
اما کار با سرور مجازی آن محیط گرافیکـی ممکن است با کمی مکث همراه باشد و ایـن به دلیل فاصله سرور تا رایانه شماست برای مثال ممکن است سرور شما در کشور های خارجی مستقر باشد. اما بعضی وقتها هم ایـن مکث ها و تاخیر ها بدلیل کیفیت پایین سرور مجازی است .

ویرایش شد بوسیله ناظر 1395/09/23 08:16:41 ق.ظ  | دلیل ویرایش: مشخص نشده است

thanks 1 کاربر از felfeli برای ارسال مفیدش تشکر کرده است.
rezaei61 در تاریخ 1396/02/16
اسپانسر
Dana Help Desk Software Bina & Dana New Version
aslanzade  
#2 ارسال شده : 1397/05/15 11:06:47 ق.ظ
aslanzade

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1397/05/15
ارسالها: 1
ایران (جمهوری اسلامی)
مکان: تهران

ممنون از مقاله خوبتون. بنده کامل خوندم با این حال که کار خودم انجام خدمات مجازی سازی سرور هست. در کنار این صحبت ها سه نرم افزار مورد نیاز برای پیاده سازی مجازی سازی سرور را که باید در موردشون اطلاعات داشته باشید را آورده ام.بهتر هست حتما تستوش کنید .و باهاشون تا جای که میتونید کار کنید تا ارورها و مشکلاتشون دستتون بیاد .
از نمونه نرم افزارهای مورد نیاز مجازی سازی میتوان اشاره کرد به :
Microsoft Hyper-V
VMware Esxi
Citrix XenServer

اگر سوالی داشتید خیلی سایت ها و کال های تلگرامی هستن که بنده خودم سایت هم دارم میتونید سوالاتتون را مطرح کنید.
این مطلب را به این خاطر نوشتم که بدونید بدون تست کردن و تجربه عملی با هر خواندن مطلب و مقالات هرچند بهترین مقالات قادر نخواهید بود درک خوبی از اون تخصص داشته باشید.
این سایت بنده هست. www.rayanandishe.ir مشاورین و همکاران دیگه هم کلی گروه در تلگرام دارند. وقتتون را از دست ندید برای مطالعه فقط مقاله. وارد کار و تست بشید.
معصومی  
#3 ارسال شده : 1397/06/14 02:46:36 ب.ظ
معصومی

رتبه: Newbie

گروه ها: Registered
تاریخ عضویت: 1397/06/14
ارسالها: 3
ایران (جمهوری اسلامی)

مجازی سازی سرور (Virtualization) بر خلاف تصور افرادی که مجازی سازی سرور را یک فناوری نوین به حساب می آورند، مربوط به دهه 70 میلادی یعنی نزدیک به 40 سال پیش است. زمانی که شرکت آی بی ام (IBM) یکه تاز عرصه محاسبات دیجیتالی و رایانه ها بود. در واقع سیستم عاملهای موجود دهه 60 و 70 میلادی اساساٌ بر پایه اشتراک منابع سخت افزاری یا همان مجازی سازی کار می کردند و اصولاً بدلیل گرانی منابعی نظیر حافظه، دیسک، پردازنده مرکزی و سایر ملحقات آن امکان بهره برداری غیر اشتراکی بسیار پر هزینه بود. بعد از ظهور نسل جديد رایانه ها و سرویس دهنده های غیر Mainframe كه داراي توان کارکرد بالا و قيمت پايين بودند، رويكرد قبلي سیستم عامل ها در استفاده اشتراکی منابع به تدريج كمرنگ شد و استفاده از سرویس دهنده های کوچک و متوسط بدون دغدغه از صرف هزینه های گزاف سخت افزاری فراگیر شد. همچنین با رشد سرویس های نرم افزاری جديد در شبكه‌ها، و بر آورده شدن نياز هركدام از اين سرویس ها با استفاده از سخت‌افزار و منابع سيستم‌عامل اختصاصی، راهبرد جديدی به شکل “يك سرویس دهنده برای هر سرويس شبکه” به وجود آمد که اين رويكرد کماکان در بسیاری از شبکه ها مورد استفاده قرار دارد اما این راهبرد جدید یک اشکال دارد و آن هم این است که بر طبق آمار در تعداد كثيري از سرویس دهنده ها، ميزان استفاده از منابع به كمتر از 20% محدود است. اين رويه باعث بالا رفتن هزينه و مصرف انرژي و در عين حال كاهش بهره‌وری سخت افزار می گردد.
می توانید درباره مجازی سازی در وبلاگ آموزشی شرکت شایگان بیشتر بخوانید.
کاربرانی که در حال مشاهده انجمن هستند
رفتن به انجمن  
شما نمی توانید مطلب جدید در این انجمن ایجاد کنید
شما نمی توانید برای مطالب ارسالی پاسخ ارسال کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را حذف کنید
شما نمی توانید مطلب ارسالی خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در مطلب ارسالی خود نظرسنجی ایجاد کنید
شما نمی توانید در این انجمن نظر دهید

ایجاد شده توسط YAF.NET 2.2.3 | YAF.NET © 2003-2018, Yet Another Forum.NET
این صفحه در مدت زمان 0.193 ثانیه ایجاد شد.